421 - ر ی ج ک ت

14:52 - چهارشنبه - 22/4/90 - خانه

 

ر ی ج ک ت

 

 

دوست نداشتم خارج از وقت اداری مان ،‌ جوابگوی هیچ بناء بشری باشم از محیط دفتر ...

اگر نمی خواستم ، محال بود ریز ریز هم کرده باشند خودشان را ، پیدایم کرده باشند !

گوشی را که جواب نمی دادم یا خاموش می کردم هیچ ؛ خانه هم اگر می گذاشتم جواب داده باشند ، می سپردم بگویند نیستم و پیغامشان را بگیرند فقط !

خیلی وقت ها بعدش توی دفتر وقتی رییس می خواستم توی اتاقش تا بازخواست کند چرا فلان پنج شنبه عصر جواب تلفنش را نداده ام ، این می آمد تا نوک زبانم که وقت من خارج از دفتر متعلق به خودم است و دوست نداشته باشم جواب بدهم ، جواب نمی دهم و والسلام !

ولی من همیشه قورت دادم همچه چیزی را و زل زدم به رییس ببینم می تواند از چشم هایم خوانده باشد خودش چرا هیچوقت پنج شنبه جمعه ها نشد من را گیر بیاورد تلفنی یا نه !

 

 

با همچه پیشینه ای ، رییس دو سه روز است گیر داده هی زنگ پشت زنگ ؛ من هم بی حوصله ، کارم شده ریجکت کردن !

تتمه حساب عیدی و حقوق بهمن و اسفند  را که قسطی کرده بود ، شنبه ریخته به حسابم ، هنوز چک هم نکرده ام ؛ لابد دیده زنگ نزدم تشکر کرده باشم ، خودش زنگ زده یادم بندازه بابت تمام شدن اقساطش ، باید تشکر کرده باشم !!!

 شاید هم دوست دارد دوباره بحث بیمه را بکشد وسط که چون بعد از دو ماه آقا محمدشان برده اند لیست بیمه را و نگرفته اند ازشان ، لطف کنم خودم یک سر تشریف ببرم بیمه بلکه بگیرند لیست را از خودم والا که یک روز باید یا خودش برود بیمه یا اینکه اگر بیخ پیدا کرد موضوع ، برود دیوان عدالت اداری !!

 

این طور وقت هایی که کسی حریم خودش را رعایت نمی کند و پا می گذارد روی دمم یا بیشتر از ظرفیت خر درونم ، می خواهد بار بهش تحمیل کرده باشد ، بد می شوم ! بدجوری هم بد می شوم !!

بی ادب نه ، خشن هم نه ؛ ولی صراحت لهجه آزار دهنده ای پیدا می کنم !!

خر درونم هم شروع می کند جفتک های بدی انداختن که گاهی ممکن است بخورد توی صورت طرف و خینین و مالینش کرده باشد !

مسلما ً اگر جواب تلفن رییس را بدهم ، طوری حرف می زنم که تا آخر عمرش هوس نکند به جای پرداخت به موقع حقوق و غیره ذلک منشی بیچاره اش در شب عید ، بلند شود برود مسافرت و بعد که انگار دارد صدقه می دهد ، بردارد همان چندرغاز را هم قسطی به دلخواه خودش پرداخت کرده باشد !

یا بعد از دو سه ماه از خروج من از دفتر ، انتظار داشته بیایم بروم لیست بیمه ترک کارم را رد کرده باشم !!!

 

حقیقت بیشتر از اینکه از این نحوه پرداخت شاکی باشم ، از نقش منفعلی که رییس تعریف کرده برایم ، شاکی هستم !

اینکه خر درونم را تنهایی گیر انداخته یک گوشه و دارد هی بار می گذارد روی بارش ...

این طور وقت ها ، من سکوت مرگباری می کنم ! خر درون را آزاد می کنم از دستش و بعد سکوت می کنم !

سکوتی که با طفره رفتن از جواب دادن ، حمله یا حتی ضد حمله همراه است !!!

ریجکت می کنم ، ایگنور می کنم ، رویم را بر می گردانم ، جواب نمی دهم ، ندیده می گیرم و هزار تا کار دیگر الا حرف زدن و اعتراض کردن !!!

من همیشه شاکی ام ؛ یعنی طوری است سیستم من که حالا نه اینکه عدم تطبیق هم کاملا بشود اسمش را گذاشت ولی بیشتر از اینکه زحمت بکشم خودم را با سیستم معیوب تطبیق بدهم ، سعی می کنم سیستم معیوب را اصلاح و نقد کرده باشم و به استاندارد ها نزدیک ...

حالا وقتی یک دفعه سکوت می کنم ، سردر گم می شود طرف مقابل !!! گیج می شود و دوست دارد دانسته باشد دلیلش را ... ولی از من هیچ جوابی نخواهد گرفت !

ریجکت کردن ، بهتر است از وارد شدن به بحث هایی که ته ِ تهش ، مجبوری آینه گرفته باشی دستت تا طرف خود ِ واقعی اش را دیده باشد در آن !

آن وقت اگر رم بکند ، نه تنها از تو رم کرده که از خودش هم فراری می شود تا آخر عمر ..

اگر ریجکتتان کردم ، برنگردید مجبورم بکنید یک آینه بگیرم دستم ، فراری شوید هم از خودتان هم از من !!!

اگر ریجکتتان کردم ، برنگردید دوباره بار بگذارید روی پالان خر درون ؛ ناغافل ممکن است من حواسم نباشد ، بارتان را بیاندازد زمین داغانش کند که هیچ ، آنچنان جفتک بیاندازد بهتان که تا آخر عمر صورتتان ، برایتان صورت نشود !

 

پ . ن : 

این پست نمی دانم چرا علیرغم پیش نویس بودن ، نه تنها روی وبلاگ به نمایش در آمده بود ، بلکه کامنت هم گرفته بود !

مجبور شدم حذف و دوباره آپ کرده باشمش !!

 

 

 

/ 9 نظر / 5 بازدید
کوچولوترین ستاره

سلام .. پرچمان وطنی شد .. بل اخره [زبان] در باره اپت هم حق داری ..[ماچ] ماهم جای شما بودیم همی کار را میکردیم .. بهدم شما خشن نشو خوف نیس [بغل]

ماهی نقره ای

این سکوت مطلق خیلی خوبـــــــــــــه در واقع مث مشت محکمی ست بر دهان شخص مقابل افسوس که من نمیتونم این زبون صاب مرده رو نگه دارم وگرنه کاها میکنه این سکوت[نیشخند] باریکلا نارسیس جان ادامه بده

corona

من هم اين اخلاق را داشتم. داشتم يعني که ديگه ندارم. به جای سکوت کردن، گوشي را بر ميدارم و محترمانه ميگم که قبول زحمت نمي کنم. يا ميگويم که اين وقت روز يا شب، روز تعطيل يا غيره وقت مناسبي براي تماس گرفتن نيست. تا هزار سال هم که منتظر باشي که کسي با نگاه کردن به تو چيزي دستگيرش بشود، نخواهد شد؛ بخصوص اگر يک آقا باشد. آقايون فاقد اين استعداد هستند. نه اينکه بخواهم بگويم بي استعداد هستند؛ نه. منتها هر کدام از گروه هاي خانمها و آقايون تفاوت هايي در بعضي زمينه ها دارند. مردها درکي از سکوت هاي پرمعناي خانمها ندارند. اين را در مورد خانواده و دوست ها هم رعايت کن تا دچار سردرد نشوي.

امیر حسین

یک ئفعه شفاف سازی باید بکنی و بگی من تلفن خارج از ساعت اداری جواب نمیدم تکلیف همه دستشون بیاد

ماهی نقره ای

سلام دوستم خوبی؟ نیستی؟ هرجا هستی امیدوارم صحیح و سالم باشی و دلت خوش برای من دعا کن که این روزها سخت محتاج دعا هستم خواستی به اسم دعام کنی " لوزا خان امیری " هستم[خجالت] بدو بیا آپ کن حاجتم روا بشه شیرینی میدم بخدا[فرشته]

کوچولوترین ستاره

[بغل] عهههههههه ما که ندیدیم [ناراحت] با این دایل آپ مسنجر مان باز نمیشه زیاد .. چمدان ها هم ما گذاشتیم یه جای امن .. چون توش خالیه .. اگه کسی ببینه مارو میکشه [وحشتناک][نیشخند]

کیا

بله ! پست را خواندم می خواستم یک چیزی بنویسیم که کامنت ها را خواندم و .... بانو کرونا را قبول داریم . مردها استعداد ندارند که سکوت را تشخیص بدهند هم همین طور . چون به نظر من - و شاید خیلی از مردها - سکوت یعنی سکوت ! معنی دیگری ندارد !!! شاید بهش بگویی بهتر باشه . [گل]

corona

آقای کیا ؛ مچکریم [نیشخند]